Termíny

14.5.2018 - 22.6.2018 - Zkouškové období

1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

17.9.2018 - 14.12.2018 - Výuka v zimním semestru 2018/2019

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Nejčastější dotazy a odpovědi

O které koleje je největší zájem?

Zájem o koleje je vždy relativní, tzn. mění se každým rokem, proto nelze říci, o kterou kolej bude větší a o kterou menší zájem.

Pro akademický rok 2013/2014 bylo pořadí nejžádanějších kolejí následující:

  • Jarov I.
  • Blanice
  • Jarov III. F
  • Jarov III. G
  • Rooseveltova kolej
  • Vltava
  • Jarov II.

Jak probíhá rozdělování kolejí?

Koordinátor obdrží od SÚZ kompletní seznam ubytovaných a neubytovaných studentů. Ubytované rozdělí na jednotlivé bloky – zde se využívá i automatizace, ale i tak je zde podstatný lidský faktor, který provádí korekce a opravy. Protože se předpokládá, že ti, kteří spolu chtějí bydlet, si podávají přihlášku na stejný blok, rozdělují se lidé právě na základě žádostí o bloky (pokud tedy dva lidé uvedou každý jiný blok, budou pravděpodobně bydlet každý jinde). Poté takto rozdělené studenty předá koordinátor jednotlivým kolejním radám a ty pak přidělí studentům konkrétní pokoje. S koordinátorem řeší případné nepřesnosti a dochází také k přesouvání studentů, aby mohli být ubytování s požadovanými spolubydlícími, kteří jsou na jiných blocích.

 

Jsem v prvním ročníku na bakalářském studiu a ubytovali mě na Jarov. Je to správně?

Pokud jste ubytováni na Jarově a teprve nastupujete do prvního ročníku, studujete obor Arts Management, který má výuku na Žižkově. To je důvodem, proč jsou studenti tohoto oboru ihned ubytováváni na Jarov.

 

Mohu bydlet s osobou opačného pohlaví?

Ano. Podmínka je pouze souhlas ostatních spolubydlících.

 

Mohu mít na koleji zvíře?

Ne, pouze ve výjimečných případech s povolením vedoucího koleje a písemným souhlasem všech spolubydlících lze povolení udělit.

 

Mohu na koleji kouřit?

Ne, v celém prostoru koleje platí zákaz kouření!!!  (s výjimkou kanceláří, vrátnice a prostor schválených vedoucí koleje a kolejní radou)

 

Nefunguje mi čipová karta pro vstup na kolej?

Kontaktujte vedoucí koleje, která zkontroluje, zda jste správně evidovaný/á v databázi ubytovaných. Pokud Vám karta nebude fungovat i nadále, obraťte se na Helpdesk Výpočetního centra.

 

Nejsem studentem VŠE. Můžu bydlet na kolejích VŠE?

Ano. Stačí vyplnit formulář „Žádost o ubytování – pro studenty jiných škol než VŠE“ a doručit jej na SÚZ VŠE.